Close Uwaga! Strona twojprojekt.pl korzysta z danych zapisywanych w plikach cookies. W każdej chwili możesz zablokować wykorzystywanie plików cookies przez twoją przeglądarkę czytaj więcej

Dzień w inteligentnym domu

Zastanawiacie się zapewne jak bardzo inteligentny może być Wasz dom i w jaki sposób może to przyczynić się do zminimalizowania kosztów eksploatacji budynku oraz poprawienia jakości Waszego życia. Zapraszamy zatem do spędzenia z nami jednego dnia w inteligentnym budynku, podczas którego postaramy się rozwiać Wasze wszelkie wątpliwości.

7:00 [sypialnia]

budzą Cię dźwięki Twojej ulubionej muzyki, w tym samym czasie automatycznie podnoszą się rolety, a natężenie światła jest dobrane tak, aby nie raziło podczas przebudzenia. Wraz z Tobą budzi się cały dom. Teraz czas na kąpiel – łazienka wita Cię nagrzaną odpowiednio wcześniej podłogą oraz wanną napełnioną wodą o odpowiadającej Tobie temperaturze... Ty też lubisz słuchać radia podczas kąpieli?

7:30 [łazienka, garderoba]

to była wspaniała kąpiel, szkoda tylko, że taka krótka. W garderobie światło zapala się automatycznie po otworzeniu drzwi, jeszcze tylko rzut oka na wyświetlacz z prognozą pogody i już wiesz w co się dzisiaj ubierzesz.

7:40 [hol]

dzieci zawsze w nieskończoność przeciągają czas wstawania z łóżka, na szczęście z panelu dotykowego, na którym właśnie sprawdzasz pocztę e-mail możesz również podnieść rolety i zapalić światło w ich pokojach. Tak to na pewno zmobilizuje ich do wstania.

8:00 [kuchnia]

muzyka pobudza bardziej niż kawa. Nic dziwnego, że przygotowanie śniadania przy Twoich ulubionych dźwiękach poszło tak sprawnie. Teraz wystarczy tylko poinformować wszystkich domowników, za pomocą jednego tylko przycisku, że śniadanie jest już gotowe.

8:30 [przedsionek, garaż]

znowu zagadałeś się z dziećmi przy śniadaniu i jesteście spóźnieni, na szczęście wystarczy tylko jeden przycisk, aby przed wyjściem obniżyć temperaturę w całym domu, zasłonić rolety, wyłączyć wszystkie niepotrzebne urządzenia, domknąć okna oraz uzbroić alarm.

8:31 [ogród]

ruszając samochodem spod domu widzisz automatycznie zamykające się drzwi garażowe oraz bramę wjazdową. Widzisz również sąsiada, który nerwowo biega pomiędzy domem a samochodem, przypominając sobie o coraz to nowych rzeczach jakie musi zrobić przed wyjściem. Wiesz już też, że dzisiaj znowu będziesz musiał tłumaczyć w pracy jak to możliwe, że mieszkając tak blisko od siebie tylko Tobie nigdy nie zdarzyło się "utknąć w korku".

11:05 [poza domem]

dostajesz sms-a z informacją że ktoś znajduje się na terenie Twojej działki. To zapewne sąsiad z naprzeciwka przyszedł pożyczyć wąż ogrodowy, ale dla pewności sprawdzasz to łącząc się przez Internet ze swoim domem w celu obejrzenia zarejestrowanego przez kamery obrazu. Tak to na pewno on, wszędzie poznałbyś ten perfekcyjnie przycięty wąsik.

16:00 [poza domem]

kończysz pracę, a Twój dom rozpoczyna przygotowania na Twoje przybycie: podnosi temperaturę w pokojach, w których będziesz przebywał po przyjeździe oraz obowiązkowo nagrzewa saunę – przecież "wie" co najlepiej odpręża Cię po ciężkim dniu w pracy.

16:30 [pokój dzienny]

wchodząc do domu masz wrażenie jakbyś dopiero co z niego wyszedł, a nastrojowa muzyka oraz informacja na panelu, że sauna jest już gotowa do użycia utwierdza Cię w przekonaniu, że dzień dopiero się zaczyna.

17:00 [pokój dzienny]

czas na obiad, podczas którego zawsze oglądasz swój ulubiony program podróżniczy nagrany w czasie twojej nieobecności. Dziś było o Tajlandii i od razu przypomniałeś sobie jak wyjechałeś tam z całą rodziną na 3 tygodnie – to były szalone wakacje. Niby koniec świata, a wiedziałeś o wszystkim co przez ten czas działo się w Twoim domu, nawet o tym, że sąsiad dwa razy zapomniał podlać Twoje kwiaty, w pierwszym tygodniu wyjazdu.

18:00 [pokój dzienny]

rozpoczynają się dwie godziny czasu, który bezwzględnie starasz się spędzić z dziećmi. Spotykacie się wtedy wszyscy w pokoju dziennym i w zależności od dnia tygodnia czytacie razem książki, organizujecie różnego rodzaju gry i zabawy lub oglądacie jakiś ciekawy film. Zawsze starasz się zwracać szczególną uwagę na właściwy dobór oświetlenia do każdej z tych czynności, mając na uwadze wzrok Twoich najbliższych. Na szczęście masz zdefiniowane sceny świetlne, które za pomocą jednego przycisku potrafią przeobrazić Twój pokój dzienny w czytelnię, plac gier i zabaw lub sale kinową. Doznania są tak spektakularne, że nawet zapominasz o tym, iż maszyna do popcornu jest ciągle w naprawie.

22:05 [sypialnia]

Twój dzień w inteligentnym domu powoli dobiega końca. Kładąc się do łóżka przy pomocy jednego przycisku uzbrajasz alarm, wyłączasz wszystkie niepotrzebne odbiorniki, obniżasz temperaturę we wszystkich nieużywanych w nocy pokojach oraz wyłączasz telewizory i komputery w pokojach dzieci aby mogły się wyspać i nabrać sił na nowy dzień. W sypialni przydałoby się trochę świeżego powietrza. Przyciskiem przy łóżku otwierasz okno dachowe. Na noc zapowiadali deszcz, Ty jednak nie martwisz się tym faktem i kładziesz spokojnie spać – jeżeli stacja pogodowa Twojego domu odnotuje opady deszczu, automatycznie domknie wszystkie okna dachowe czuwając nad bezpieczeństwem Twojego snu.

22:06 [sypialnia]

Zamykając oczy ogarnia Cię przeświadczenie, że to był jeden z lepszych poniedziałków w Twoim życiu i wtedy nasuwa Ci się pytanie: a co gdybyś już zawsze mógł budzić się w inteligentnym domu?

Możesz!

Skontaktuj się z nami! Nasz doradca odpowie na wszelkie Twoje pytania. U nas możesz zamówić zarówno wykonanie koncepcji systemu inteligentnego budynku, ale także realizację instalacji  z 15% rabatem jeśli zakupiłeś w naszej firmie projekt domu.

Zadzwoń lub napisz!


Infolinia: 0 801 003 075
Telefon: 061 853 40 58
Komórkowy: 0 665 664 470

Fax: 061 642 15 23

e-mail biuro@twojprojekt.pl

 

Close_icon

Newsletter TwojProjekt.pl

Zamknij to okno