Close Uwaga! Strona twojprojekt.pl korzysta z danych zapisywanych w plikach cookies. W każdej chwili możesz zablokować wykorzystywanie plików cookies przez twoją przeglądarkę czytaj więcej

Certyfikat energetyczny

Polska na podstawie Dyrektywy 2002/91/EC wprowadziła certyfikaty energetyczne dla nieruchomości.
Od stycznia 2009 certyfikat jest obowiązkowy dla wszystkich nowopowstałych nieruchomości oraz używanych, wprowadzanych do obrotu (sprzedawanych lub wynajmowanych).

Czym jest certyfikat energetyczny budynku?

Certyfikat określa wielkość energii wyrażonej w kWh na m2 budynku lub lokalu, jaka będzie niezbędna do zaspokojenia potrzeb związanych z użytkowaniem nieruchomości przez okres roku. Charakterystyka energetyczna jest zbiorem danych i wskaźników energetycznych budynku dotyczących obliczeniowego zapotrzebowania budynku na energię na cele c.o., c.w.u., wentylacji i klimatyzacji, a w przypadku budynku użyteczności publicznej także oświetlenia.

Podstawą do sporządzenia zintegrowanej charakterystyki jest charakterystyka energetyczna budynku określona w projekcie budowlanym lub dla budynku istniejącego (jeśli brak jest dla niego dokumentacji projektowej) wyznaczana w w wyniku inwentaryzacji.

Kto sporządza taki certyfikat?

Świadectwo energetyczne jest dokumentem przygotowywanym przez  licencjonowanych audytorów energetycznych. Świadectwa energetycznego nie może przygotowywać jego projektant, kierownik budowy czy zarządzający budynkiem nie posiadając odpowiednich uprawnień.

Jaki koszt?

Cena za wystawienie certyfikatu energetycznego uzależniona jest przede wszystkim od powierzchni obiektu oraz stanu dokumentacji budynku. By określić finalny koszt usługi przeprowadzamy wizję lokalną obiektu oraz zapoznajemy się z posiadaną dokumentacją.

 

 

Chcesz poznać koszt sporządzenia certyfikatu dla Twojej nieruchomości ? Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą

Close_icon

Newsletter TwojProjekt.pl

Zamknij to okno